KS MAS Královéhradecký kraj

Krajské sdružení NS MAS ČR
Královéhradeckého kraje

Přihlásit se

V Podkrkonoší vznikla nová pracovní místa

Rubriky:Aktuality
Libňatov - technický pracovník obce

bp-lumen-Úpice-operátorka-výroby

Obrázek 1 z 3

 

Průvodce v muzeu, operátor výroby nebo technický pracovník obce. Na mzdy těchto pracovníků se v Podkrkonoší daří čerpat peníze z fondů Evropské unie. Vytvoření jedenácti nových pracovní míst umožnilo v posledních třech letech čerpání prostředků EU skrze Místní akční skupinu (MAS) Království – Jestřebí hory, o.p.s. Celkem do regionu v tomto období doputovalo více než deset milionů korun.

Speciální programy EU pomáhají lidem vrátit se do pracovního procesu. MAS vyhledává potencionální žadatele a pomáhá jim s administrativou. „Žádosti u nás v kanceláři zkontrolujeme, zásadní vliv na výběr samotných projektů pak mají členové našeho výběrového a programového výboru,“ vysvětluje ředitel MAS Království – Jestřebí hory Jan Balcar. Prostřednictvím této obecně prospěšné společnosti se například našly peníze na společné svážení dětí minibusem do Základní školy Mraveniště Markoušovice.

Hrad Vízmburk - pomocné stavební práce

Většina načerpaných dotačních prostředků ovšem cílí na posílení zaměstnanosti. Spokojení jsou v tomto směru třeba v Libňatově. „Dostali jsme zhruba jeden milion korun. Důležité pro nás je, že máme zaměstnance na trvalý pracovní úvazek, což tady v minulosti nikdy nebylo. Teď máme postaráno o zeleň, o komunikace, je to ideální varianta,“ pochvaluje si libňatovský starosta Jaroslav Pich. Mezi úspěšnými žadateli o příspěvek je také známý úpický výrobce jízdních kol a elektrokol. „Naše firma BP Lumen je jedním z největších zaměstnavatelů na Úpicku. Dáváme práci i lidem, kteří hůře hledají uplatnění. Jedeme na jednosměnný provoz, práce je celkem nenáročná, což je zajímavé například pro matky samoživitelky. Jsme rádi, že se nám přes MAS Království – Jestřebí hory podařilo získat peníze na tři roky na plat další pracovnice,“ neskrývá spokojenost Lukáš Bárta, výkonný ředitel firmy BP Lumen.

BP Lumen Úpice - operátorka výrobySuchovršicím se díky spolupráci s MAS podařilo získat peníze na platy dvou technických pracovníků obce. Podobně uspěly také Chotěvice. Z operačních programů EU jdou také prostředky na mzdy správce sportovního areálu a tělocvičny v Havlovicích, stavebního dělníka na hradě Vízmburk nebo pracovníků muzeí v Radči a Malých Svatoňovicích. Jednotlivé projekty přibližují naše videoreportáže.

Do budoucna se v Podkrkonoší plánuje další využití prostředků z evropského operačního programu Zaměstnanost. Pravidla a podmínky čerpání budou teprve upřesněny. MAS Království – Jestřebí hory je opět připravena těchto peněz pro rozvoj území účelně a efektivně využít.

 

Videoreportáže k jednotlivým projektům:

Obec Libňatov – technický pracovník                                                    LINK

Obec Suchovršice – technický pracovník a údržba zeleně            LINK

Obec Chotěvice – technický pracovník                                                 LINK

TJ Sokol Havlovice – správce sport. Areálu a tělocvičny                 LINK

Chalupění, z.s. – asistent provozu, správce a průvodce muzea LINK

BP Lumen Úpice – operátor výroby                                                       LINK

Malé Svatoňovice – průvodce v muzeu                                                               LINK

Sdružení pro Vízmburk – pomocné stavební práce                         LINK
Společná doprava do ZŠ Mraveniště Markoušovice                        LINK

Všechny videoreportáže na jednom místě najdete na YouTube kanálu MAS Království – Jestřebí hory.

 

Mgr. Petr Záliš, MAS Království – Jestřebí hory

604 176 634. zalis@kjh.cz

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.