KS MAS Královéhradecký kraj

Krajské sdružení NS MAS ČR
Královéhradeckého kraje

Přihlásit se

Regiony sobě

Rubriky:Aktuality
NSMAS_krkonose_sobe

Národní síť místních akčních skupin připravila na podporu lokální ekonomiky kampaň www.REGIONYSOBĚ.cz. Díky tomuto portálu dochází k propojení lokální nabídky podnikatelů s místními konzumenty a turisty.

Na webu si může každý vyhledat podnikatele podle kraje, území místní akční skupiny nebo zaměření podnikání: obchody a prodejny – potraviny a přírodní produkty – řemesla – rukodělné výrobky – služby – stravování a ubytování. Cílem není jen propagovat tisíce drobných regionálních producentů, ale také vytvořit unikátní databázi toho nejkvalitnějšího, co české regiony nabízejí a co je třeba zachovat a podporovat. Doufáme, že těchto stránek využijí nejen zákazníci z regionů, ale také miliony turistů, kteří stráví letošní léto v Česku. Čím více subjektů se do kampaně zapojí, tím přínosnější celý projekt bude.

Kampaní pomáháme, aby naše venkovské regiony byly více odolné, soběstačné, tedy méně závislé a tím snad i více svobodné. Lokální ekonomika je způsob hospodaření, který přednostně využívá místních zdrojů materiálních, energetických i lidských k uspokojení místních potřeb. Lokální ekonomika zjednodušeně představuje místní produkci pro místní spotřebu (zboží i služby) a jejím předpokladem je fungující místní trh.

Představme si místní ekonomiku jako vědro. Abychom vědro naplnili, potřebujeme do něj dostat vodu (peníze).  Když je vědro plné, ekonomika vzkvétá. Pokud je ale vědro lokální (místní) ekonomiky plné děr, peníze tudy ekonomiku opouštějí. Jsou to peníze místních obyvatel vynaložené na zboží a služby, které v místě nikdo neposkytuje, konzumenti o nich neví nebo je nepreferují. Zalepení těchto děr a udržení peněz v systému místní ekonomiku zlepšuje a posiluje. A právě místní lidé mohou stav lokální ekonomiky zlepšit.

Plakáty jednotlivých MAS : NSMAS_vsechny_regiony_nahledy

Přílohy

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.