KS MAS Královéhradecký kraj

Krajské sdružení NS MAS ČR
Královéhradeckého kraje

Přihlásit se

TZ: Mediální workshop nabídl triky na sítích i neobyčejné příběhy

Rubriky:Aktuality

Osvědčené triky na sociálních sítích, vylepšování profilů na Facebooku nebo vyprávění zajímavých příběhů. To vše nabídl v pondělí 30. listopadu mediální workshop představitelů místních akčních skupin (MAS) z Královéhradeckého kraje. Online setkání se zúčastnilo 28 zájemců o problematiku public relations.

           Webinář

Akce se skládala ze dvou bloků. Ten první zaměřený na Facebook vedla Mirka Soldánová z MAS Stolové hory. Přítomným vysvětlila rozdíl mezi stránkou a osobním profilem, přiblížila i typického facebookového uživatele. „Účastníci semináře se také dozvěděli, jaké příspěvky je dobré na Facebook dávat. Je to vlastně průnik toho, co chceme sdělit a co si přejí lidé slyšet. Řekli jsme si například také o vytváření skupin,“ vysvětluje Mirka Soldánová, která se během workshopu zaměřila rovněž na plánování příspěvků či na propojování Facebooku s okolním světem. Došlo také na vyhodnocování přehledů návštěvnosti facebookových stránek i na představení šikovné kuchařky, kterou je kniha „Jak na sítě“.

Po krátké polední pauze odstartovala druhá část workshopu, kterou přítomné provedl Petr Záliš z MAS Království – Jestřebí hory. Tato část se zaměřila na tiskové zprávy, získávání přízně novinářů nebo na využití vysílacího prostoru v rádiu a televizi. „Při psaní tiskových zpráv je dobré vyprávět příběhy, úspěch je pak skoro zaručený. I v našem regionu máme zajímavých příběhů spoustu. Velký mediální zájem vzbudil třeba nadšenec, který dal do zástavy vlastní dům, aby získal peníze na opravu státního hradu Vízmburk,“ vyzdvihuje Petr Záliš význam takzvaného storytellingu. Součástí této části semináře byly také rozbory zveřejněných tiskových zpráv či dalších textů z internetu.

Organizátoři z pracovní skupiny „PR MAS v Královéhradeckém kraji“ už připravují další podobná setkání. To nejbližší s názvem „Úvod do PR“ se uskuteční 7. ledna 2021. Zatím není jasné, jestli proběhne distanční nebo prezenční formou. „Naše pracovní skupina se přizpůsobila současné situaci a místo osobního setkávání nastartovala formu webinářů pro sebevzdělávání a výměnu zkušeností mezi jednotlivými ´MASkami´ v kraji. Online prostředí však nikdy nenahradí osobní setkání, při kterém dochází k bezprostřední reakci a utužování lidských vztahů. Proto se velmi těšíme na první osobní setkání s kolegy v příštím roce,“ dodala Petra Hartmanová, vedoucí pracovní skupiny, která mediální workshopy pořádá. Tato pracovní skupina vznikla začátkem letošního roku. V rámci aktivit místních akčních skupin vyvstává mnoho úkolů spojených s propagací a popularizací MAS (přednášky, školení, pořádání mezinárodních konferencí, výstav, společenských a kulturních akcí podporujících udržitelnost a fungování venkova…) a kdo je připraven, není překvapen.

Petr Záliš

 Bližší informace:
Petra Hartmanová
608 218 799
hartmanova@maskrkonose.cz
www.maskrkonose.cz

 

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.